Ahoj Czechy - promowanie polskiego cateringu w Czechach

Polska to za mało dla Twojego cateringu? Świetnie się składa, bo rynek czeski stoi przed Tobą otworem, a my od roku wprowadziliśmy tam nasze domeny razem z ekspozycją na wszystkie większe miasta w tym Brno, Ostravę i Olomuniec.

Poniżej przygotowaliśmy namiastkę tego co wiemy po roku analizy, jeżeli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z nami.

Dlaczego warto spróbować ekspansji na rynek czeski?

Oprócz działań reklamowych dla cateringów, specjalizujemy się w analityce, a to prosto kieruje nas również do matematyki. 

Przy prostym założeniu:

– w Polsce mamy 700 cateringów dietetycznych i 37 mln mieszkańców, czyli 52 tyś mieszkańców przypada na jeden catering,

– w Czechach znaleźliśmy 36 cateringów dietetycznych, w kraju gdzie jest 10,5 mln mieszkańców, czyli 291 tyś mieszkańców na jeden catering.

Rynek czeski ma przynajmniej 20x mniej cateringów, a ilość ludności jest jedynie 3,5x mniejsza niż w Polsce, to przynajmniej siedmiokrotnie więcej.

Ceny i rodzaje diet pudełkowych w Czechach

Sprawdzając kilku największych graczy na rynku czeskim bez problemu zauważysz, że cena diet jest przynajmniej o 30% wyższa niż w Polsce.
Jest to w głównej mierze związane z cenami produktów, które są u naszych południowych sąsiadów po prostu wyższe, tym samym catering nie może „zejść” z ceny.

Aktualnie uboga oferta większości cateringów w Czechach jest również dobrym miejsce na wpasowanie się w niszę tego rynku.

Ekspozycja cateringu w Google i Seznam

Mając catering w Polsce prawdopodobnie dobrze wiesz ile trwa i kosztuje pozycjonowanie strony. Tak się miło składa, że my już od roku zakładaliśmy możliwość wejścia polskich cateringów na rynek czeski, a w związku z tym od ponad roku pozycjonujemy kilka stron o tematyce diety krabickovej. Po co tracić czas na mozolne pozycjonowanie, jeżeli można skorzystać z gotowego i już wypozyjonowanego serwisu? Oczywiście równolegle możesz prowadzić własne działania, choć na efekt trzeba czekać. 

Krabicky Ostrava

Podobnie jak na rynku polskim, tak w czeskim uruchomiliśmy katalogi cateringów, które dostarczają dietę do wybranego miasta. Jednym z przykładów może być: https://www.krabicky-ostrava.cz/ 

 

 

Wstępnie zajęliśmy pozycję na pierwszej stronie dla wszystkich zestawów słów kluczowych jakie Czesi wykorzystują do znalezienia diety pudełkowej.

To tylko namiastka naszej pełnej analizy rynku na którą poświęciliśmy ponad rok czasu

Chcesz dowiedzieć się wszystkiego co zebraliśmy, jak wyglądają ceny diet pudełkowych, otrzymać zestawienie cateringów razem z rozbiciem na kaloryczność i rodzaj diety? Chcesz nawiązać z nami współpracę i wejść na rynek czeski szybko, ale i pewnie? Zrobiliśmy to już raz naszymi domenami, możemy zrobić kolejny! Do tego możesz partycypować w ruchu jaki generują nasze serwisy przez wyświetlanie również Twojego cateringu. 

Chcesz więcej? Napisz do nas: [email protected]

Uwaga! Współpracę nawiążemy z maksymalnie trzema cateringami (markami).